Eragon - Christopher Paolini

27. prosince 2008 v 15:56 | Elyone J. D. |  Mé oblíbené
Heh..
Mám se vůbec ještě divit?


V nestřeženém okamžiku, zcela nepřipravená, se moje mysl, na mě zřejmě zcela nezávislá (jaké to děsivé zjištění), rozhodla, že prostě otevře word a naťuká si hezky tenhle článek. Zákeřně k tomu přinutila moje prsty a kupodivu... i mě XP

No a tak se zrodil článek o Eragonovi. Tedy článek, jehož autorka Elyone J. D. je náruživá čtenářka tohoto příběhu a nedá na něj dopustit .)

Mnoho z vás jistě tuto bezpochyby skvělou knihu zná. Já se mohu pyšnit tím, že ji mám dokonce doma^^ (jako jednu z mála, protože najít u nás v domě, jinde, než v mém pokoji, knihu je ještě méně pravděpodobnější, než najít tu mládě Slona afrického.)

Ovšem těm z vás, kteří jste o žádný z Odkazu Dračích jezdců ještě nezavadili ani prstem, ani špičkou nosu, ani koutkem oka ba dokonce jakkoli jinak, se pokusím osvětlit, o co že se to vlastně jedná.

Možná by bylo lepší šupnout sem nějaký stručný popis z internetu, jelikož "můj stručný popis" by zřejmě délkou nevystačil ani na dvě stránky :D

Měla jsem v plánu dát vám sem charakteristiku díla z wikipedie, ale usoudila jsem, že díky ní bych vám prozradila mnoho a přišli byste o překvapení. Takže nastal ten osudný okamžik. Jdu vám to tu naťukat sama :D sama a s malou pomocí wikipedie, jejíž některé věty se mi zdají hezky stručně napsané xP Takže...

Eragon je fantasy román Christophera Paoliniho, první díl trilogie: Odkaz Dračích jezdců. Vypráví o mladíkovi Eragonovi, který nalezne v obávaných Dračích horách kouzelný kámen, z něhož se vyklube dračí mládě, a jeho obyčejný život farmářského synovce se převrátí naruby ze dne na den. Je nucen převzít odpovědnost za osud království, v němž vládne zlý a krutý král Galbatorix. Vypravuje se na dlouhou cestu plnou dobrodružství, touží po odplatě za smrt strýčka a snaží se ochránit obyvatele tolik sužované země. Eragon má však před sebou ještě dlouhou cestu, neboť jeho schopnosti nejsou prozatím tak velké, aby mohl vzdorovat tak mocným nepřátelům...

Mé pocity z knihy

(Ano, pocity, nedá se tomu říkat recenze, jelikož mé marné snahy být objektivní jsou vždycky marné Oo")

Charakteristika o pár řádků výše vám některým může připadat moc pohádková nebo naopak nedostatečně poutavá, takže pokud tomu tak je, nenechte se jí ovlivnit :D
Kniha Eragon je podle mě neuvěřitelně propracované dílo neuvěřitelně talentovaného mladíka, který začal knihu psát v pouhých patnácti letech. Postavu chlapce Eragona jsem si okamžitě zamilovala. Je to postava s klady i zápory, ale v konečném důsledku vtipná svou nezkušeností a úctyhodná velkými činy. Pokud chcete, představte si nezkušeného farmářského kluka na hřbetě mladé dračice, jak objevuje nový svět vzkříšené legendy a snaží se do něj zapadnout.
Celý příběh se odehrává v zemi jménem Alagaësie a hned na první stránce knihy a její desce máte její mapu → Mapa

Mimo Eragona je tu i spousta dalších postav, samozřejmě i z jiných ras jako jsou Elfové, Stínové a Trpaslíci, což v konečném důsledku dodává pro mě magickou neodolatelnost číst a číst a číst :)
Autor Christopher také vytvořil pro každou z ras její vlastní jazyk, což jen dokresluje výsledný dojem^^

Můj názor na knihu jste si jistě dokázali barvitě představit. I když jsem nejdříve na tu tlustou bichli hleděla s nedůvěrou, začetla jsem se do ní tak rychle a tak nespoutaně, že odtrhnout se od ní stalo se mi prakticky nemožným :D
Věřím, že i vy si ji zamilujete stejně jako já, protože ten svět, který se skrývá v jednotlivých písmenkách, je tak tajemný, fascinující, plný strhujících okamžiků, že bych se opravdu divila, kdyby si vaše srdce nezískal .)

Tak jsem tedy napsala, co jsem chtěla. Právě čtu druhý díl s názvem Eldest a líbí se mi to čím dál víc :D
Když jsem sice byla v kině na filmu Eragon, zdálo se mi, že jeho tvůrci si zřejmě nějak popletli záměr takových filmů a zpracovali na tu úžasnou knížku spíše parodii. Nicméně s Meliss jsme se v kině alespoň zasmály :)
*

Ať nad vámi hvězdy bdí...
Elyone J. D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 29. prosince 2008 v 22:30 | Reagovat

Četla jsem jenom Eldesta. Neříkám, že to bylo špatné, ale moc mě ta knížka nezaujala, a tak ani nemám potřebu si přečíst první díl.

2 Elyone J. D. (majitelka blogu) Elyone J. D. (majitelka blogu) | 29. prosince 2008 v 22:33 | Reagovat

Eliota: hold máš jinej vkus :) no mě ten svět, upřímě, pohltil. Takový útěk od reality .)

3 Avilan Avilan | Web | 30. prosince 2008 v 15:58 | Reagovat

Takové knížky a filmy jsou nejlepší... Když nemusím myslet na realitu

4 Nanami Valentine Nanami Valentine | Web | 26. března 2009 v 14:15 | Reagovat

Eragon a Eldest jsou jedny z mých nejoblíbenějších  kníh...příští týden si valím do knihkupectví pro třetí díl...nechtěla by ses spřátelit? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama